Неділя, 19.05.2024, 02:43
Юридична агенція УКРЮРПОСЛУГИ (Луцьк)
Головна | Реєстрація | Вхід Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту
Категорії розділу
Статті [122]
Про банківську систему України [18]
Самочинне будівництво [2]
Сімейні спори [0]
Актуально [54]
Головна » Статті » Актуально

Чи будуть штрафувати за покупку ялинки без чіпа?

Реалізація новорічних ялинок дозволяється, тільки якщо на них є електронний чіп. Якщо ж чіпа немає, ялинка затримується, і підприємцю загрожує «дуже великий штраф і дуже великі проблеми - аж до кримінальної справи», - розповідав чиновник, стверджуючи, що точно так само будуть штрафувати і громадян України, які придбали новорічну ялинку без спеціального електронного чіпа , - мінімум на 274 грн.

 

Поспішаємо заспокоїти панікуючих покупців - чинним законодавством України не передбачено жодної відповідальності за покупку новорічної ялинки без чіпа.

 

Горезвісна постанова Кабінету Міністрів від 23 липня 2008 року № 665 «Про затвердження такс для обчислення розміру шкоди, заподіяної лісу», на яке посилаються чиновники, встановлює такси для обчислення розміру шкоди, заподіяної лісу підприємствами, установами, організаціями та громадянами у зв'язку з:

 

- Незаконною вирубкою і пошкодженням дерев і чагарників до ступеня припинення росту;

- Пошкодженням дерев і чагарників до ступеня неприпинення росту;

- Знищенням або пошкодженням лісових культур, природного підросту та самосіву на землях, призначених для відновлення лісу;

- Знищенням або пошкодженням сіянців, саджанців у лісових розсадниках і на плантаціях;

- Самовільної заготівлею сіна і випасом худоби на лісових ділянках;

- Знищенням або пошкодженням обмежувальних знаків у лісах;

- Пошкодженням сіножатей, пасовищ і ріллі на землях лісогосподарського призначення;

- Знищенням або пошкодженням лісоосушувальних канав, дренажних систем і доріг на лісових ділянках;

- Порушенням правил заготівлі лісової підстилки;

- Порушенням правил заготівлі лікарських рослин, дикорослих плодів, горіхів, грибів, ягід і т.д.

 

Сама ж такса обчислюється в залежності від діаметру вирубаного або пошкодженого дерева, віку лісових культур і т.д. Тобто - в постанові ні слова не міститься про притягнення до відповідальності при покупці новорічної ялинки без чіпа, розповіла ЮРЛІГЕ юрисконсульт Національної правової палати Надежда Рибальченко.

 

У теж час за незаконну вирубку дерев і чагарників у лісах чинним законодавством України передбачена адміністративна та кримінальна відповідальність.

 

Статтею 65 КпАП за незаконну вирубку та пошкодження дерев і чагарників; знищення або пошкодження лісових культур, сіянців або саджанців у лісових розсадниках і на плантаціях, а також молодняка природного походження і самосіву на площах, призначених під лісовідновлення, передбачена відповідальність у вигляді штрафу в розмірі: для громадян - від 5 до 10 неоподатковуваних податком мінімумів доходів громадян і для посадових осіб - від 7 до 12 необлагаеми мінімумів.

 

Статті 246 Кримінального кодексу за незаконну вирубку дерев і чагарників у лісах, захисних та інших лісових насадженнях, що заподіяло істотну шкоду, а також вчинення таких дій у заповідниках або на територіях та об'єктах природно-заповідного фонду, або в інших особливо охоронюваних лісах, передбачена відповідальність у вигляді штрафу від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів або арешту строком до 6 місяців, або ж обмеження волі терміном до 3 років, або позбавлення волі на той самий строк, з конфіскацією незаконно добутого.

Впровадження електронного обліку безумовно є похвальним для посилення боротьби з браконьєрством і захисту лісів в Україні. Але з іншого боку, ті ж органи влади повинні діяти у відповідності з чинним законодавством України. На підставі ж чого впроваджується електронний облік новорічних ялин?

 

16 вересня 2009 Кабінетом Міністрів була затверджена Концепція створення єдиної державної системи електронного обліку деревини, метою якої була боротьба з незаконними вирубками і тіньовим ринком деревини. Концепція повинна була запроваджуватися на протязі 2009 - 2012 р.р. «Єдине, що вдалося знайти, - посилання на наказ Державного агентства лісових ресурсів України. Цей наказ нібито зобов'язує забезпечувати всі новорічні їли чіпами. Але ознайомитися з його змістом так і не вдалося, тому що він відсутній, - як на офіційному сайті Державного агентства лісових ресурсів України, так і сайті Верховної Ради України і в інших базах законодавчих актів України », - розповіла Н.Рибальченко.

 

Так на що ж посилатися, щоб довести, що чип / бирка / штрих-код для ялин зараз обов'язкові? Яким нормативно-правовим актом встановлено таку вимогу? Звичайно ж, відсутність чіпа свідчить, що про те, що ялина була зруйнована незаконно. Але, як зазначає юрист, правовий механізм притягнення винних до відповідальності на сьогоднішній момент належним чином не прописаний і не продуманий.

Категорія: Актуально | Додав: УКРЮРПОСЛУГИ (11.12.2012)
Переглядів: 955 | Рейтинг: 5.0/1 |
Всього коментарів: 0
Реєстрація
Наше опитування
Чи зачепила Вас криза?
Всього відповідей: 79
Відвідування
Copyright MyCorp © 2024