Субота, 18.05.2024, 23:04
Юридична агенція УКРЮРПОСЛУГИ (Луцьк)
Головна | Реєстрація | Вхід Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту
Категорії розділу
Статті [122]
Про банківську систему України [18]
Самочинне будівництво [2]
Сімейні спори [0]
Актуально [54]
Головна » Статті » Актуально

Їздимо по-новому: почали діяти зміни до ПДР

З 15 квітня 2013 року набирає чинності постанова Кабміну від 11.02.2013 р. № 111 «Про внесення змін до Правил дорожнього руху». У постанові враховано положення Конвенції про дорожній рух і стандартів, які діють у цій сфері у державах-членах Європейського Союзу. Це, перш за все, посилення вимог до застосування технічних засобів регулювання дорожнього руху, впровадження європейських зразків дорожніх знаків і дорожньої розмітки, а також введення нових термінів. Розглянемо основні нововведення.

Обов'язок включати фари

Тепер транспортні засоби зобов'язані рухатися за межами населеного пункту в світлий час доби з включеними денними ходовими вогнями або ближнім світлом фар, в період з 1 жовтня по 1 травня. Такі зміни внесено для зменшення ризику виникнення ДТП на заміських дорогах.

Водії, що порушили нове правило, понесуть відповідальність за ч.1 ст.121 КпАП (Управління водієм транспортним засобом, що має технічні несправності) - від 340 до 425 гривень штрафу. Розмір штрафу встановлюється безпосередньо співробітником ДАІ на місці події, в залежності від обставин правопорушення, майнового стану тощо Але даішники пообіцяли, що спочатку будуть тільки попереджати водіїв про необхідність включити світло.

Нові знаки та розмітка

У нових правилах чітко зафіксовано, що постійні дорожні знаки мають перевагу перед дорожньою розміткою. Знаки розміщуються так, щоб інформацію, яку вони передають, могли сприймати саме ті учасники руху, для яких вона призначена.

Крім того, розмітка доповнена новими квітами. Зокрема, крім закріплених зараз білого і жовтого, додані елементи розмітки синього, помаранчевого і біло-червоного кольорів. Розмітка синього кольору нині наноситься на місця, відведені під парковку, а розмітка біло-червоного кольору на пішохідні переходи, помаранчевий же колір буде використовуватися для нанесення лінії тимчасової розмітки.

Для знаків встановлено норматив - їх має бути видно з відстані не менше 100 метрів, а висота їх розміщення не повинна перевищувати 6 метрів над рівнем проїжджої частини. За наявності більше однієї смуги для руху в одному напрямку знаки встановлюються не тільки на правому узбіччі, а й обов'язково дублюються над смугами або ж на розділовій смузі або в разі, якщо зустрічних смуг не більш двох, на протилежній узбіччі.

Вводиться новий знак «Зміна схеми руху» - він буде яскраво-червоним, і буде попереджати водіїв за 100 метрів, що попереду - новий знак. Такий знак буде встановлюватися не менш ніж на 3 місяці.

Ще один знак - Фотокамера у червоному трикутнику - буде попереджати водіїв про те, що поблизу проводиться фото - і відеофіксація порушень.

Уточнено знак «Проїзд без зупинки заборонено» (знак Стоп) - він означає, що слід не тільки зупинитися, але і дати дорогу транспортним засобам, що рухаються по дорозі, яка перетинається.

У Державтоінспекції пообіцяли, що у зв'язку з введенням нових дорожніх знаків буде розміщуватися таблиця, на якій буде вказано: Увага, попереду нові дорожні знаки.

Особливості руху: реклама, стоянка, повороти

Передбачено посилення вимог до проїзду повз ТЗ з розпізнавальним знаком «Діти» - обов'язковість зниження водіями, які рухаються по сусідній смузі, швидкості, а в разі необхідності - здійснення ними зупинки для запобігання наїзду на дітей, що виходять з автобуса.

Новими правилами скасовано необхідність узгодження з ДАІ розміщення реклами на транспортному засобі. Але мова йде про наклейках і рекламних написах, а не про габаритної рекламу, яка встановлюється, наприклад, на даху автомобіля (оскільки в цьому випадку мова йтиме вже про переобладнання ТЗ).

Введено заборону стоянки на газоні, тобто, за пошкодження зелених насаджень штрафуватимуть не лише органи благоустрою, а й ДАІ.

Також в ПДД чітко перераховані випадки, коли проїжджу частину можна блокувати за допомогою так званих конусів. Тепер це зможуть робити лише працівники ДАІ і дорожніх служб і лише під час виконання ремонтних робіт, оформлення ДТП, обмеження або заборони руху транспортних засобів і пішоходів.

Уточнена і норма стосовно того, що повертаючи ліворуч, слід пропустити автомобіль, який рухається з вами в одному напрямку, і перед вами здійснює розворот.

 

Відзначимо також, що оновлені ПДР не передбачають обов'язок водіїв іспользоватьзімніе шини в зимовий період часу. Це питання має визначатися водієм, який несе відповідальність за технічний стан ТЗ. Також немає обов'язку і використовувати дитячі автокрісла.

Нова термінологія

Визначені наступні терміни.

Автопоїзд (транспортний склад) - механічний транспортний засіб, який пов'язане з одним або кількома причепами за допомогою зчіпного пристрою.

Газон - ділянка однорідної території з дерновим покриттям, який штучно створюється шляхом посіву і вирощування дерносоздающіх трав (переважно багаторічних злаків) або одернованого.

Денні ходові Вогні - зовнішні світлові прилади білого кольору, передбачені конструкцією транспортного засобу, встановлені спереду транспортного засобу і призначені для поліпшення видимості транспортного засобу під час його руху в світлий час доби.

Залишення місця дорожньо-транспортної пригоди - дії учасника ДТП, спрямовані на приховування факту такої пригоди або обставин його вчинення, які викликали необхідність проведення працівниками міліції заходів щодо встановлення (розшуку) цього учасника та (або) розшуку транспортного засобу.

Маневрування (маневр) - початок руху, перестроювання транспортного засобу в русі з однієї смуги на іншу, поворот направо або наліво, розворот, з'їзд з проїжджої частини, рух заднім ходом.

Острівець безпеки - технічний засіб регулювання дорожнього руху на наземних пішохідних переходах, конструктивно виділене над проїзною частиною дороги і призначене як захисний елемент для зупинки пішоходів при переході проїжджої частини дороги. До острівця безпеки належить частина розділювальної смуги, через яку пролягає пішохідний перехід.

Удосконалення покриття - цементобетонне, асфальтобетонне, залізобетонне або армобетонне збірне покриття, бруківки, вимощені бруківкою і мозаїкою, збірне покриття з малорозмірних бетонних плит, із щебеню і гравію, оброблених органічними і в'яжучими матеріалами.

Крім того, уточнено такі терміни:

- Водій - особа, яка керує транспортним засобом, і яка має посвідчення водія (посвідчення тракториста-машиніста, тимчасовий дозвіл на право керування транспортним засобом, тимчасовий талон на право керування транспортним засобом) відповідної категорії. Водієм також є особа, яка навчає керуванню транспортним засобом, перебуваючи безпосередньо в транспортному засобі;

- Регулювальник - працівник міліції, який виконує регулювання дорожнього руху у форменому одязі підвищеній видимості з елементами із світловідбиваючого матеріалу за допомогою жезла, свистка. До регулювальника прирівнюються працівники військової інспекції безпеки дорожнього руху, дорожньо-експлуатаційної служби, черговий на залізничному переїзді, поромній переправі, які мають відповідне посвідчення та нарукавну пов'язку, жезл, диск з червоним сигналом чи світлоповертачем, червоний ліхтар або прапорець і виконують регулювання у форменому одязі ;

- Темний час доби - частина доби від заходу до сходу сонця.

Категорія: Актуально | Додав: УКРЮРПОСЛУГИ (15.04.2013)
Переглядів: 832 | Рейтинг: 0.0/0 |
Всього коментарів: 0
Реєстрація
Наше опитування
Чи зачепила Вас криза?
Всього відповідей: 79
Відвідування
Copyright MyCorp © 2024