Неділя, 19.05.2024, 01:10
Юридична агенція УКРЮРПОСЛУГИ (Луцьк)
Головна | Реєстрація | Вхід Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту
Категорії розділу
Статті [122]
Про банківську систему України [18]
Самочинне будівництво [2]
Сімейні спори [0]
Актуально [54]
Головна » Статті » Актуально

НБУ придумав, як здерти з українців 1% при покупці квартир та автомобілів.

Громадяни, втратять право розплачуватися готівкою при покупці автомобілів і квартир та будуть перераховувати банкам комісію приблизно в 1% від суми угоди.

 Заборона розрахунків готівкою на суму понад 150 тис. грн. протягом дня буде застосовуватися до одним або кількома платіжними документами, а також до одного чи кількох товарам в одному чеку. Під безготівковими розрахунками розуміється переказ грошей з поточного рахунка покупця на поточний рахунок продавця, в тому числі за допомогою платіжної картки, або внесення готівкових коштів через касу банку на користь продавця. Розрахунки за участю нотаріуса можуть проводитися через його депозитний рахунок з подальшим перерахуванням на рахунок одержувача.

Для громадян це означає необхідність сплати комісії банку за переказ між рахунками в розмірі 0,5-1,5% від суми платежу, тобто мінімум 750-2250 грн. за трансакцію. При розрахунку картами комісія з покупця не стягується. У НБУ не планують встановлювати вимоги до розмірів комісій, так як тарифна політика банків визначається договірними умовами з клієнтом. Банки декларують термін переведення в кілька днів, але більшість платежів тривають від декількох секунд до декількох годин.

Контролювати виконання цієї норми будуть податківці. В основному понад 150 тис. грн. коштує нерухомість, автомобілі, предмети розкоші та мистецтва. Тому в НБУ говорять, що нововведення не вплине на масові розрахунки. "Це дуже високий поріг, і ліміт не буде несподіванкою для більшості населення. Він торкнеться тільки окремі операції. Безготівковий розрахунок дозволить підвищити безпеку платежів та вплине на детінізацію економіки", - вважає заступник голови НБУ Віра Ричаківська.

Головна мета Нацбанку - зниження обсягу готівки в економіці. На 1 березня в обігу перебувало 220 300 000 000 грн. готівки, з яких 201 700 000 000 грн. було на руках. Регулятор вирішив, що зараз самий відповідний момент для введення ліміту, так як платіжна інфраструктура цілком розвинена. У країні більше 33 млн активних платіжних карт, мережа банкоматів досягла 36 тис. одиниць, а POS-терміналів -133,9 тис. штук.

Якщо Ви проживаєте у Луцьку чи Волинській області і у вас виникли будь-які питання юридичного спрямування – телефонуйте і ми допоможено Вам.

Консультації БЕЗКОШТОВНІ.

Телефонуйте зараз: (київстар) 097 38 58 658; (лайф) 063 32 20 973; прямий номер у Луцьку 29 97 70.

Просимо звертати увагу на дати публікації: статті актуальні лише на дату розміщення і не коригуються із зміною законодавства.

Категорія: Актуально | Додав: УКРЮРПОСЛУГИ (06.03.2013)
Переглядів: 709 | Рейтинг: 0.0/0 |
Всього коментарів: 0
Реєстрація
Наше опитування
Чи зачепила Вас криза?
Всього відповідей: 79
Відвідування
Copyright MyCorp © 2024