Субота, 18.05.2024, 19:07
Юридична агенція УКРЮРПОСЛУГИ (Луцьк)
Головна | Реєстрація | Вхід Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту
Категорії розділу
Статті [122]
Про банківську систему України [18]
Самочинне будівництво [2]
Сімейні спори [0]
Актуально [54]
Головна » Статті » Актуально

В Україні введуть заборону на домашні молокопродукти та м'ясо.

При вступі до СОТ Україна зобов'язалася наблизити норми показниківбезпеки вітчизняної продукції до загальноприйнятих, тому реалізувати необроблене молоко, сир домашнього виробництва, а також м'ясо тварин подвірного забою, з першого січня 2015 року забороняється, пише Хроника.

За словами Миколи Гриценка, керівника напряму «Розвиток ринкової інфраструктури» (проект USAID «Агроінвест»), це передбачено законом, що регулює безпеку і якість харчових продуктів.

Експерт пояснив, що під час вступу до СОТ Україна взяла на себе зобов'язання наблизити вітчизняні норми показників безпеки до загальноприйнятих. Саме для виконання міжнародних зобов'язань в 2009 році був прийнятий закон «Про безпеку та якість харчових продуктів».

«Це обмеження пов'язане з вступом України до СОТ, - розповів Гриценко, - і викликано також бажанням виробників вітчизняних свою продукцію тваринного походження просунути на зовнішні ринки. А там вимоги до якості і безпеки продукції - строгі. Ми повинні брати цей фактор до уваги», - підкреслив він.

«Фахівці не виключають: якщо б ми не відклали обмежувальні норми« харчового »закону, три роки тому продовольча безпека України могла опинитися під загрозою», - сказав він.

Одночасно з попередньою пролонгацією обмежувальних норм закону «Про безпеку і якість харчових продуктів» Кабінету Міністрів було доручено розробити державну програму створення мережі пунктів закупівлі молока та забійно-санітарних пунктів тварин, що утримуються в домогосподарствах.Але концепцію програми не схвалили. Відповідно не були створені мережі пунктів закупівлі молока та забою худоби. Їх немає і досі, зазначив М.Гриценко.

Не секрет, що біологічна безпека товарів і продуктів харчування в нашій країні не контролюється належним чином. Як зазначає координатор проекту «Центр споживчого контролю "ЧЕК", кандидат технічних наук Ігор Каневський: «Є різні оцінки, але в середньому від 30 до 50% продуктів в Україні не відповідають стандартам якості. До того ж сьогодні в країні діють ГСТУ (держстандарт, - ред.) на продукти в 4 рази менше, ніж ТУ (технічні умови. - ред.)».

Категорія: Актуально | Додав: УКРЮРПОСЛУГИ (27.05.2013)
Переглядів: 726 | Рейтинг: 0.0/0 |
Всього коментарів: 0
Реєстрація
Наше опитування
Чи зачепила Вас криза?
Всього відповідей: 79
Відвідування
Copyright MyCorp © 2024