Понеділок, 19.11.2018, 18:37
Юридична агенція УКРЮРПОСЛУГИ (Луцьк)
Головна | Реєстрація | Вхід Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту
Категорії розділу
Статті [122]
Про банківську систему України [18]
Самочинне будівництво [2]
Сімейні спори [0]
Актуально [54]
Головна » Статті » Актуально

Верховна Рада дозволила узаконити за спрощеною процедурою будинки, побудовані до 5.08.1992

Законом вводиться спрощена процедура оформлення прав власності на закінчені будівництвом до 5 серпня 1992 індивідуальні ( садибні ) житлові будинки , садові , дачні будинки , господарські ( присадибні ) будівлі і споруди, прибудови до них.

Ст.19 Закону про держреєстрацію речових прав на нерухомість доповнена положенням , згідно з яким для здійснення державної реєстрації прав власності з подальшою видачею відповідного свідоцтва про право власності на об'єкти, розташовані на територіях сільських рад , які закінчені будівництвом до 5 серпня 1992 року, індивідуальні ( садибні житлові будинки , садові , дачні будинки , господарські ( присадибні ) будівлі і споруди, прибудови до них , проведення технічної інвентаризації не потрібно ..

Документом , який заміняє технічний паспорт у разі його відсутності , є виписка з погосподарській книги , яка надається виконавчим органом сільських рад (у разі , якщо такий орган не створено - сельскімпредседателем ) або відповідним архівною установою .

Для здійснення держреєстрації прав власності зазначених об'єктів нерухомості документами, що засвідчують речові права на земельні ділянки під такими об'єктами , можуть також вважатися рішення відповідного сільради про передачу (надання ) земельної ділянки в користування або власність .

Держреєстрація прав власності з подальшою видачею відповідного свідоцтва про право власності на об'єкти , закінчені будівництвом до 5 серпня 1992 року, індивідуальні ( садибні житлові будинки , садові , дачні будинки , господарські ( присадибні ) будівлі і споруди, прибудови до них , і на які раніше не здійснювалася держреєстрація прав власності , для осіб , за якими закріплені особові рахунки в погосподарських книгах відповідних сільських рад , здійснюється на підставі поданої заяви та виписки з зазначеної книги , наданої виконавчим органом сільрад (у разі , якщо такий орган не створено - сільським головою ) або відповідної архівною установою , а також інших документів , визначених у Порядку держреєстрації прав на нерухоме майно та їх обтяжень .

Порядок та умови прийняття в експлуатацію об'єктів будівництва вперше були встановлені постановою Кабміну від 5 серпня 1992 року № 449 . Отже , питання про придбання права власності на приватні житлові будинки з господарськими будівлями та спорудами , які побудовані до 5 серпня 1992 року, не врегульовано на рівні закону. Тим часом , в різних регіонах України, в тому числі й на території Волинської облсті, у Луцьку а особливо в сільській місцевості , знаходиться багато таких будинків - існують вони лише фактично, а не юридично .

джерело: за матеріалами http://jurliga

Допомога у оформленні документів на спадщину, визнання права власності на спадкове майно в судовому порядку.

Консультації БЕЗКОШТОВНІ. Телефонуйте зараз: (київстар) 097 38 58 658; (лайф) 063 32 20 973; прямий номер у Луцьку 29 97 70.

Категорія: Актуально | Додав: УКРЮРПОСЛУГИ (17.04.2014)
Переглядів: 1130 | Рейтинг: 3.0/1 |
Всього коментарів: 0
Реєстрація
Наше опитування
Чи зачепила Вас криза?
Всього відповідей: 79
Відвідування
Copyright MyCorp © 2018