Понеділок, 19.11.2018, 18:35
Юридична агенція УКРЮРПОСЛУГИ (Луцьк)
Головна | Реєстрація | Вхід Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту
Категорії розділу
Статті [122]
Про банківську систему України [18]
Самочинне будівництво [2]
Сімейні спори [0]
Актуально [54]
Головна » Статті » Статті

Банки почали масово списувати гроші з рахунків пересічних українців.

Банки почали поголовно проводити облави на українців через старі борги.

Олена Лисенко

Банки почали масово списувати гроші з рахунків пересічних українців. З зарплатних , соціальних і приватних карток несподівано зникають кошти . Причина завжди одна - заборгованість по кредиту. Або власник рахунку сам є позичальником і вчасно не заплатив за позикою , або виступає в ролі поручителя - кредит оформив його родич або друг (і порушив терміни погашення) , а він лише підписав у банку договір поруки . Завжди страждають клієнти одного банку : кошти починають зникати лише у випадку , якщо зарплатна або приватна картка відкривається в тому ж банку , в якому колись оформлявся кредит (або підписувався договір поруки ).

ЗНЯЛИ 3 тясяч ПЕНІ . Самі по собі списання - не нове явище . Банки і раніше займалися одностороннім списанням коштів з рахунків позичальників , але дотримувалися непорушне правило: клієнта заздалегідь повідомляли про вилучення грошей , а в деяких випадках навіть просили з'явитися особисто і підписати платіжку . Банк має право на безспірне ( безакцептне ) списання , тільки якщо така можливість передбачена договором , підписаним з клієнтом. А також якщо фінустанова отримала відповідну постанову суду.

Тепер же банки перестали дотримуватися всі необхідні формальності - і гроші зникають з рахунків без попередження. « Внесла останній платіж по кеш- кредиту ще два місяці тому і забула про нього. Але виявляється , що в кредитному договорі був пункт ( дрібним шрифтом) про сплату обов'язкової разової комісії в 1 тис. грн наприкінці виплати позики. Дізналася про нього тільки після того , як моя компанія випустила мені зарплатну карту ( в тому ж банку , де я раніше гасила кредит ) і той списав з мене заборгованість . До 1000 гривень мені додатково нарахували пені на 3 тисячі гривень і зняли їх з рахунку » , - каже позичальник Ірина.

« ГРОШІ НА ДІТЕЙ » знімати не можна . Ганяючись за грошима клієнтів , банкіри нерідко закривають очі на обмеження. Такі , наприклад , як заборона на списання коштів з соціальних карт : банк , скажімо , не має права стягувати кошти з нарахованих державою посібників на народження дитини. Але банкіри списують гроші , нараховані державою матерям ( Надвірнянський суд Івано- Франківської області нещодавно зажадав повернення 3073 грн в ході розгляду судового позову однієї з матерів ) . Також до копійки «вимітаються » з рахунків представників інших соцкатегорій , де обсяги вилучення регламентовані законодавством. «Наприклад , з карток , на які нараховуються пенсії та стипендії , фінустанова може списувати не більше 20% від такого доходу . Якщо говорити про зарплати , то тут може утримуватися до 50 % надходжень (після утримання з латки всіх податків) » , - роз'яснив « Вістям » партнер юридичної компанії « КПД Консалтинг» Михайло Курочка.

Які гроші банк не має право списувати

ТИСЯЧА ГРИВЕНЬ ЗБИТКІВ. Те , що банки не мають права без наявності відповідного пункту в договорі і рішення суду списувати гроші з рахунків громадян , вже підтверджено документально. Українці почали один за іншим подавати судові позови проти фінустанов і отримувати рішення на свою користь. Останнє ухвалив Апеляційний суд Одеської області. Йому передували рішення Апеляційних судів Дніпропетровської та Харківської областей. Примітно , що харків'янин зміг стягнути не тільки незаконно списані у нього 7061 грн , але ще і 1000 грн моральної шкоди .

« ТІЛЬКИ ЛІНЬ МОЖЕ ЗАВАДИТИ ПОВЕРНУТИ ГРОШІ ». Неофіційно фінансисти визнають , що влаштували погоню за грошима позичальників не від хорошого життя , а через зростання неплатежів по кредитах , який не припиняється з початку року: за даними Нацбанку , частка «поганих» кредитів у нашій банківській системі виросла з 8,9 % до 9,1 % загального кредитного портфеля . В офіційних же коментарях банкіри нарікають на так званий людський фактор. «Якщо прецеденти незаконного списання дійсно мали місце , мені не цілком зрозуміла позиція правових служб таких банків. Очевидно , що правових підстав для таких дій немає і тільки лінь може перешкодити поручителю по кредиту повернути собі гроші » , - сказав « Вістям »начальник управління по роботі з проблемною заборгованістю « Банку Національний кредит »Андрій Вдовиченко.

ПОДАВАЙТЕ зустрічні позови . Кількість позовів проти банків , списуємо гроші , за липень- серпень зросло на 20-30 %. Їх могло бути значно більше - українці вважають себе безпорадними в суперечках з фінустановами . « Якщо банк вже подав позовну заяву про стягнення грошей з рахунку , потерпілому варто подати зустрічний позов , зажадавши повернути списане , причому з урахуванням відсотків за користування грошима , а також компенсації моральної шкоди » , - радить юрист Михайло Можаєв .

Суди з банком можуть тривати як лічені місяці , так і затягуватися на рік. Багато чого залежить від позиції кожного фінустанови. Правда , у громадян є можливість заощадити на судових витратах : списання коштів з рахунків фізосіб потрапляє в орбіту Закону « Про захист прав споживачів».

Допомога у спорах з банками та кредитними спілками. Консультації, підготовка документів, представництво в судах.

Консультації БЕЗКОШТОВНІ. Телефонуйте зараз: (київстар) 097 38 58 658; (лайф) 063 32 20 973; прямий номер у Луцьку 29 97 70.

Також Ви можете задати питання скориставшись формою

онлайн консультації: http://ukryrposlugi.at.ua/index/0-9

Просимо звертати увагу на дати публікації: статті актуальні лише на дату розміщення і не коригуються із зміною законодавства.

 

Джерело: http://vesti.ua/

Категорія: Статті | Додав: УКРЮРПОСЛУГИ (29.08.2013)
Переглядів: 1303 | Рейтинг: 0.0/0 |
Всього коментарів: 0
Реєстрація
Наше опитування
Чи зачепила Вас криза?
Всього відповідей: 79
Відвідування
Copyright MyCorp © 2018