Неділя, 28.04.2024, 04:33
Юридична агенція УКРЮРПОСЛУГИ (Луцьк)
Головна | Реєстрація | Вхід Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту
Категорії розділу
Статті [122]
Про банківську систему України [18]
Самочинне будівництво [2]
Сімейні спори [0]
Актуально [54]
Головна » Статті » Статті

Як отримати карту поляка. Покрокове керівництво.

Карта Поляка – документ що підтверджує вашу причетність до польської нації. Володар картки не стає громадянином країни, але має ряд інших прав. Власник Карти поляка має право:

безкоштовно отримувати багаторазову візу, без будь-яких запрошень або дозволів;

легально працювати в Польщі, без дозволів на роботу;

займатися підприємницькою діяльністю також як і громадяни Польщі;

безкоштовно відвідувати музеї Польщі;

отримувати знижку на квитки залізничного сполучення на території Польщі;

звертатися за безкоштовною екстреною медичною допомогою;

володарі карти мають право безоплатно здобувати освіту в Польщі, отримуючи стипендію;

отримувати фінансову допомогу з фондів підтримки поляків за кордоном;

Хто може отримати Карту Поляка?

Ви можете отримати Карту Поляка, якщо ваші близькі родичі були поляками за національністю. Досить документально підтвердити національність тільки одного родича. До близьких родичів відносять:

батько або мати;

бабуся чи дідусь;

прабабусі і прадід (обов'язково дві особи);

Які документи можуть довести польську національність?

Першим документом, який може довести ваше ставлення до польського народу - свідоцтво про народження. Раніше у свідоцтві про народження вказували національність. Тому варто відразу постаратися відшукати саме цей документ. Також врахуйте, що вам треба буде довести весь ланцюжок спорідненості. Наприклад, якщо ваша бабуся була полькою, то вам треба буде знайти і свідоцтво про народження вашої матері, де вказано, що її мати полька. Потім документ, що підтверджує зміну дівочого прізвища. Також, до документів які можуть довести вашу приналежність до поляків, підійдуть:

військовий квиток, який підтверджує службу війську польському, документ підтверджує участь у військових діях, у польських військових формуваннях;

документ підтверджує участь у виборах в Сейм і Сенат (1935 і 1938 роки);

Де шукати документи?

Документи вам можуть надати в архівах, будинкових книгах або костелах, РАГСах. Наприклад в Україні можна звернутися до «Державної архівної служби України» (сайт http://www.archives.gov.ua/). Щоб простіше було знайти документи, ви можете звернутися в ваше місцеве або найближчим суспільство поляків. Майже в кожному великому місті України чи Білорусі таке є. Майже завжди, вам там нададуть допомогу в пошуку документів, їх переведення і впорядкування. До речі, в цих же суспільствах є курси польської мови, можете починати проходити їх одночасно зі збором документів. Готуйтеся до того, що процес може затягнутися.

До слова, документи можна отримати і в архівах Польщі. Якщо ви знаєте, що ваші родичі жили в якому то певному населеному пункті, то напишіть в архівну службу цього міста. Знайдіть людину зі знання польської мови (наприклад в суспільстві поляків), попросіть допомогти скласти лист. Достатньо написати електронного листа, в Польщі вже настав 21 століття, все користуються електронною поштою. Ще один нюанс - всі документи мають бути польського зразка. Тому швидше за все, вам в будь-якому випадку доведеться звертатися в різні служби Польщі (архіви, РАГСи і т.д.).

Які документи, крім архівних потрібні?

Перший документ який вам потрібен - заява (wniosek). Отримати зразок можна на сайті консульства. Наприклад, для Украіниhttp: //kijow.msz.gov.pl/uk/, а для Білорусі http://minsk.msz.gov.pl/pl/

Фотографія 45х35, давність фотографії повинна бути не більше 6 місяців;

Паспорт та його ксерокопія;

Оригінали та ксеропокіі знайдених вами документів.

Коли ви збере всі документи і підготувати остаточно, вам треба починати готувати до співбесіди (ви ж пам'ятаєте, що до цього моменту ви вже ходите на курси польської мови). З цими документами ви самі можете зателефонувати в консульство і записатися на співбесіду, але навіть розмова під час запису треба вести польською мовою. 

Що будуть питати на співбесіді?

Для початку вам треба підготуватися до невеликого теоретичного іспиту з історії та культури Польщі. Також треба обов'язково знати напам'ять польський гімн і вміти розповісти про себе польською мовою. Підготуйте невелику розповідь про себе польською мовою і вивчіть його заздалегідь.

Сама співбесіда не займаємо багато часу. Зазвичай воно триває 15-20 хвилин і вас попросять розповісти про себе і вибірково зададуть питання. Але бували випадки, коли співбесіду проходило "по повній програмі". Тому готуйтеся грунтовно і заздалегідь. Розпочніть підготовку з питань за місяць. Знайте, на співбесіді ніхто спеціально вас "валити" не буде, навіть якщо ви помилитеся, нічого страшного не станеться.

Що після співбесіди?

Приходьте забирати свою карту заздалегідь, при урочистому врученні вам треба буде розписатися у двох документах, підтверджуючого вашу приналежність до польському народові. І все, карта ваша!

Далі ви можете отримати візу, а візу отримуєте наступним чином:

- Паспорт;

- Ксерокопія стор.32 - 33 паспорта;

- Карта Поляка;

- Ксерокопія Карти Поляка з 2-х сторін;

- Ксерокопії шенгенських віз за останні 3 роки.

Візу ви отримуєте безкоштовно і позачергово.

Джерело: gopolsha.com

--------------------------------------

Юридичні послуги у Луцьку та Волинській області. Представництво у суді. Підготовка процесуальних документів. Консультація телефоном або онлайн – безкоштовна.

Консультації за телефонами: (київстар) 097 38 58 658; (лайф) 063 32 20 973; прямий номер у Луцьку 29 97 70.

Якщо Ви знаходитеся за кордоном, ми можемо представляти Ваші інтереси у справах про оформлення спадщини, розірвання шлюбу, стягнення аліментів, поділ майна в Україні без Вашої присутності в судах та державних органах. Питання можна задати в приват, або за тел: 094 90 90 770 чи електронною поштою ukryrposlugi@ukr.net

Категорія: Статті | Додав: УКРЮРПОСЛУГИ (16.07.2015)
Переглядів: 1944 | Рейтинг: 0.0/0 |
Всього коментарів: 0
Реєстрація
Наше опитування
Чи зачепила Вас криза?
Всього відповідей: 79
Відвідування
Copyright MyCorp © 2024