Вівторок, 21.11.2017, 11:47
Юридична агенція УКРЮРПОСЛУГИ (Луцьк)
Головна | Реєстрація | Вхід Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту
Категорії розділу
Статті [122]
Про банківську систему України [18]
Самочинне будівництво [2]
Сімейні спори [0]
Актуально [54]
Головна » Статті » Статті

У яких випадках один з подружжя може претендувати на майно, що належить іншому ?

Як відомо , все майно , нажите подружжям у шлюбі , є їх спільною сумісною власністю , у той час як майно , набуте одним із них до шлюбу , отримане в дар або спадок , або в результаті приватизації є особистою власністю одного з подружжя. Чи завжди це так , написано в цій статті

Насправді , право спільної сумісної власності може виникнути і щодо майна, яке належало одному з подружжя . Про це говорить стаття 62 Сімейного Кодексу України . Так , якщо майно дружини , чоловіка під час шлюбу істотно збільшилося у своїй вартості внаслідок спільних трудових чи грошових затрат або затрат другого з подружжя , воно у разі спору може бути визнане за рішенням суду об'єктом права спільної сумісної власності подружжя.

Майно, яке належало одному з подружжя , може бути віднесено до спільної сумісної власності лише за умови , що його цінність під час шлюбу істотно збільшилася саме внаслідок трудових або грошових затрат другого з подружжя або їх обох.

Позов про визнання майна об'єктом спільної сумісної власністю може подати другий з подружжя. При цьому , він же і повинен надати докази того , що вартість об'єкта збільшилася за рахунок його власних або загальних фінансових і трудових витрат . Так , необхідно порівняти вартість об'єкта станом , яке існувало до поліпшення , і його вартість після поліпшення . При цьому сам по собі розмір грошових витрат подружжя або одного з них , а також і певна на час розгляду справи ринкова вартість будинку не є тим фактором , який безумовно свідчить про істотне збільшення вартості майна.

Позивачу слід довести , що майно істотно збільшилося у своїй вартості саме внаслідок здійснених поліпшень за період шлюбу , наприклад , переобладнання і ремонтних робіт , а не за рахунок тенденції  до загального подорожчання об'єктів даної категорії .

У разі визнання майна дружини або чоловіка спільним майном подружжя , таке майно вважається спільною без визначення часток . Частки кожного з подружжя можуть визначатися лише в разі поділу майна подружжя , за загальними правилами, передбаченими Сімейним кодексом України . Закон не передбачає можливості збільшення частки одного з подружжя в майні на тій підставі , що у спільне майно увійшло початкове майно , яке істотно поліпшилося за час шлюбу .

Автор: Екатерина Гутгарц
Источник: Prostopravo.com.ua

Допомога у розірванні шлюбу через суд, стягненні аліментів, збільшенні/зменшенні розміру аліментів, розподілі майна подружжя, позбавленні батьківських прав інших шлюбно-сімейних справах.

Консультації БЕЗКОШТОВНІ.

Телефонуйте зараз: (київстар) 097 38 58 658; (лайф) 063 32 20 973; прямий номер у Луцьку 29 97 70.

Категорія: Статті | Додав: УКРЮРПОСЛУГИ (04.09.2013)
Переглядів: 1119 | Рейтинг: 0.0/0 |
Всього коментарів: 0
Реєстрація
Наше опитування
Чи зачепила Вас криза?
Всього відповідей: 79
Відвідування
Copyright MyCorp © 2017