Неділя, 19.05.2024, 06:27
Юридична агенція УКРЮРПОСЛУГИ (Луцьк)
Головна | Реєстрація | Вхід Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту
Категорії розділу
Статті [122]
Про банківську систему України [18]
Самочинне будівництво [2]
Сімейні спори [0]
Актуально [54]
Головна » Статті » Про банківську систему України

За неповернення кредиту передбачено кримінальну відповідальність

Клієнтам банків дали кілька місяців відстрочки перед вступом в силу нових, жорсткіших правил відносин з банками. Президент Віктор Янукович ветував закон # 3672-VI "Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо врегулювання правових відносин між кредиторами і споживачами фінансових послуг", прийнятий парламентом 8 липня. Документ містить ряд резонансних ініціатив, зокрема - дозвіл стягувати заставне майно на основі лише виконавчого напису нотаріуса, заборона споживчого кредитування в іноземній валюті і перегляду фіксованих кредитних ставок. Однак президент порахував ці ініціативи законними, угледівши інші порушення.

Відповідно до закону, кримінальну відповідальність за подачу банкам, кредитним спілкам і фінансовим компаніям "завідомо неправдивої інформації" будуть нести не тільки підприємства та їх керівники, а й фізичні особи. " Президент вказав, що при такому формулюванні санкції поширюються на осіб, які не досягли 16 років, тому і вилучив з Кримінального кодексу це формулювання. На думку глави держави, будь-який дієздатна людина, який обдурив кредитора, повинен каратися штрафом від 500 до 1000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (8500-17 000 грн) або обмеженням волі до трьох років.

Також президент запропонував змінити термін набрання чинності мораторію на задоволення вимог кредиторів. Зараз він діє з моменту прийняття рішення суду про порушення справи про банкрутство боржника, а згідно із законом - з моменту оприлюднення інформації про це. Віктор Янукович запропонував зберегти діючу норму, оскільки нова дозволяє несумлінним позичальникам використовувати час до моменту публікації для передачі своїх активів іншим особам.

Однією зі спірних норм закону, залишених без зауважень президента, є визнання псування заставного майна кримінальним злочином. Для цього в ст. 388 КК прописано, що розтрата, відчуження, приховування, підміна, зіпсуття або знищення заставного майна карається штрафом від 200 до 500 неоподатковуваних мінімумів (3400-8500 грн), виправними роботами або позбавленням волі на строк до двох років.

Категорія: Про банківську систему України | Додав: УКРЮРПОСЛУГИ (03.08.2011)
Переглядів: 3145 | Рейтинг: 0.0/0 |
Всього коментарів: 0
Реєстрація
Наше опитування
Чи зачепила Вас криза?
Всього відповідей: 79
Відвідування
Copyright MyCorp © 2024