Новий податок на квадратні метри вступає в силу вже влітку.
Незважаючи на те що Податковий кодекс вступив в силу більше року назад, податок на нерухомість був відкладений на півтора року. Проте менше ніж через п'ять місяців він вступає в силу
- Податок на нерухомість вводиться з 1 липня 2012 року, - каже заступник директора департаменту оподаткування фізичних осіб Державної податкової служби України Сергій Наумов. - Об'єктом оподаткування є житлова нерухомість, базою - житлова площа такої нерухомості. Якщо житлова площа вашої квартири не перевищує 120 кв. м, тоді податок на нерухомість ви платити не будете. Для житлового будинку така площа становить 250 кв. м. Якщо площа вашої квартири перевищує 120 кв. м, але не більше 240 кв. м, то ви будете платити податок у розмірі 1% від мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня поточного року (10,73 грн. - для 2012 року. - Ред.). Якщо ж площа квартири перевищує 240 кв. м, то податок на нерухомість буде складати 2,7% розміру мінімальної заробітної плати (28,97 грн. - в 2012 році).
При цьому слід пам'ятати, що це зменшення на 120 кв. м надається тільки для однієї квартири. Якщо у вас дві квартири, то за другу доведеться платити в повному обсязі. Якщо жодна нерухомість не визначена як основне місце проживання, тоді пріоритет надається нерухомості у відповідності з вибором платника податку.
Легальні способи зменшити витрати на "зайву" житлову площу
Спосіб 1. Розділяй і володарюй
Отже, припустимо, що ви колишній олігарх, який відгрохав собі будинок площею 600 квадратних метрів, а тепер у вас немає можливості опалювати ці зайві метри.
- Найпростіший спосіб зменшити виплати - це оформити право власності на цей будинок на декілька чоловік, - При цьому не забувайте, що податок сплачується виключно з житлової площі. Тобто ні з кухні, ні з ванни ви його платити не будете. В такому разі не думаю, що в шестисотметрова будинку житлових приміщень буде більше 400 метрів. В цьому випадку оформляєте право власності на себе і, наприклад, дружину і користуєтеся існуючої пільгою в 250 квадратних метрів для приватних будинків удвох. Якщо будинок у вас більшої площі, можете оформити право власності ще й на дітей. В цьому випадку пільга буде збільшуватися пропорційно кількості власників.
Спосіб 2. Міняємо прописку
Розглянемо ще один варіант. Наприклад, у вас є дві квартири, одна 40 кв. м житлоплощі, друга - 100 кв. м.
- По замовчуванню пільга буде застосовуватися до тієї квартирі, де ви зареєстровані. - Якщо ви прописані в меншою, то просто поміняйте прописку. У даному прикладі це допоможе вам економити близько 650 гривень за рік. Робиться це досить просто в двотижневий термін. Єдиною проблемою у чоловіків може стати відвідування військкомату, адже їм потрібно буде знятися з обліку за старим місцем проживання та стати на облік за новим місцем прописки, або, як це називається сьогодні, місцем реєстрації.
Спосіб 3. Даруємо частина житла родичам
Знову ж таки, якщо у вас кілька квартир, то для того, щоб не платити податок, логічніше передати їх на користь родичів. При цьому, якщо ви подаруєте квартиру родичам першої групи спорідненості, до яких належать подружжя і батьки з дітьми, то податок за такий подарунок платити не потрібно.
Спосіб 4. Не вводимо будинок в експлуатацію
Крім квартир і будинків під податок на нерухомість потрапляють і дачні будиночки. За законом не будуть обкладатися податком не більше одного будинку на одну людину. Іншими словами, якщо у вас два дачних будиночка, то за другий податок доведеться платити.
- Більшість дачних будинків не існують за документами, Для того щоб інформація про нього з'явилася у податківців, його потрібно ввести в експлуатацію. Якщо цього не робити, то і платити як би не за що.
Більш того, навіть при купівлі та продажу дачних ділянок найчастіше продається право власності виключно на землю. Багато дачні будинки проходять як будови для зберігання садового інвентаря.
Спосіб 5. Домовляємося з БТІ
Якщо ви зважилися на введення будинку в експлуатацію, то постарайтеся максимально зменшити так звану житлову площадь.Напрімер, простежити, щоб інспектор БТІ підрахував площа тільки житлових приміщень.
Також можна піти по арабському шляху. Наприклад, побудувати один поверх, ввести його в експлуатацію, а потім добудовувати другий і третій поверхи.
Категорія: Статті | Додав: УКРЮРПОСЛУГИ (09.02.2012)
| Автор: УКРЮРПОСЛУГИ