Вівторок, 26.11.2024, 13:21
Юридична агенція УКРЮРПОСЛУГИ (Луцьк)
Головна | Реєстрація | Вхід Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту
Категорії розділу
Статті [122]
Про банківську систему України [18]
Самочинне будівництво [2]
Сімейні спори [0]
Актуально [54]
Головна » Статті » Статті

Як бути, якщо колектори вимагають гроші

Колектори постійно присилають мені SMS-ки з вимогою повернути борг, якого у мене немає. Ніяких документів, що підтверджують наявність боргу, не надають. Чи можуть SMS бути приводом для написання заяви про вимагання або якихось інших дій - наприклад, в суді?

Антон

 

Коллектори самі поділяють формат свого бізнесу на жорсткий і легкий - за ступенем тиску на боржника. Це розділення дуже умовно, так як колектор колектору ворожнечу.

Якщо одні обмежуються судами і претензіями, то інші дзвонять уночі, лякають сусідів, можуть найняти пару хлопців в стилі 90-х років, які будуть вартувати під під'їздом.

Основний принцип жорсткий або хард колекторства - змусити боржника заплатити борг без судового спору. Для цієї мети колектори психологічно тиснуть на людину, змушуючи його постійно переживати негативні емоції, показуючи єдиний вихід із ситуації - заплатити гроші.

На думку учасників колекторського бізнесу, їх діяльність законодавчо не оформлена, але і не заборонена. Так що вони керуються принципом дозволено все, що не заборонено. Відносно претензій, стягнення боргів через суд, погодитися можна. Однак всі інші види стягнення є незаконними.

Примушування до виконання цивільно-правових зобов'язань є злочином, за яке може загрожувати позбавлення волі до 8 років (ст.355 Кримінального Кодексу).

Кримінальний Кодекс та інші закони забороняють ті чи інші заходи колекторів:

1. Примушування до виконання цивільно-правових зобов'язань (ст.355 КК).

2. Конфіскація майна або документів без рішення суду (ст.ст.356-357 КК).

3. Проникнення в житло (ст.162 КК).

4. Збір або поширення конфіденційної інформації про людину (ст.182 КК).

5. Включення без згоди інформацію про людину в базу даних (ст.188-39 Кодексу України про адміністративні правопорушення).

З незаконним колекторства можна і потрібно боротися! Звертайтеся в міліцію, прокуратуру, податкову міліцію, СБУ. Це тим більш актуально, якщо боргу немає.

 

Допомога у спорах з банками, колекторами та кредитними спілками. Консультації, підготовка документів, представництво в судах.

Консультації БЕЗКОШТОВНІ. Телефонуйте зараз: (київстар) 097 38 58 658; (лайф) 063 32 20 973; прямий номер у Луцьку 29 97 70.

Категорія: Статті | Додав: УКРЮРПОСЛУГИ (30.10.2012)
Переглядів: 1405 | Рейтинг: 5.0/1 |
Всього коментарів: 0
Реєстрація
Наше опитування
Чи зачепила Вас криза?
Всього відповідей: 79
Відвідування
Copyright MyCorp © 2024