Вівторок, 26.11.2024, 07:40
Юридична агенція УКРЮРПОСЛУГИ (Луцьк)
Головна | Реєстрація | Вхід Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту
Категорії розділу
Статті [122]
Про банківську систему України [18]
Самочинне будівництво [2]
Сімейні спори [0]
Актуально [54]
Головна » Статті » Про банківську систему України

Вищий спецсуд Україна заборонив банкам забирати майно боржників.

У принципових суперечках банкірів з недобросовісними позичальниками поставлена ​​крапка.

За рішенням Вищого спеціалізованого суду України кредитні установи не мають права забирати у боржника майно, яке не є заставою за позикою.

 Юристи вважають позицію суду справедливої ​​і просять закріпити це рішення законодавчо. Банкіри запевняють, що суд поставив не крапку, а три крапки. Кредитори, як і раніше будуть вимагати з неплатника повну суму боргу, правда, тепер процедура стягнення стане більш тривалою і складною.

 Вищий спеціалізований суд України постановив, що боржники банків мають право вільно розпоряджатися своєю власністю, якщо вона не була закладена при оформленні кредиту. Тобто банк не може відбирати для погашення кредиту, квартиру, якщо був закладений тільки автомобіль. Схожа норма є і в чинному Цивільному кодексі, проте до недавнього часу банкіри за допомогою суддів повсюдно її порушували. Якщо продаж застави повністю не покривала суму боргу, банки вільно відбирали будь-яке інше майно.

 Банкіри називають таку практику наслідком фінансової кризи. «Кредитний бум обернувся масовими неплатежами по позиках, і паралельно з цим різко знецінилося заставне майно, - Пригадайте, як сильно обвалилися ціни на нерухомість. Коли банк видавав кредит, ціна заставної квартири, як правило, набагато перевищувала зобов'язання позичальника. Після кризи продаж такої квартири не покривала і половини виданого позики. Але «пробачити» залишок боргу банк не може, адже чийсь кредит - це і чийсь депозит. Тому й з'явилася практика стягнення боргів за допомогою продажу незаставленого майна».

Спори з банками та кредитними спілками.

Консультації БЕЗКОШТОВНІ.

Телефонуйте зараз: (київстар) 097 38 58 658; (лайф) 063 32 20 973; прямий номер у Луцьку 29 97 70.

Посилання на перелік справ якими ми займаємося:

http://ukryrposlugi.at.ua/index/0-6

Категорія: Про банківську систему України | Додав: УКРЮРПОСЛУГИ (27.06.2012)
Переглядів: 1182 | Рейтинг: 0.0/0 |
Всього коментарів: 0
Реєстрація
Наше опитування
Чи зачепила Вас криза?
Всього відповідей: 79
Відвідування
Copyright MyCorp © 2024