Вівторок, 26.11.2024, 13:29
Юридична агенція УКРЮРПОСЛУГИ (Луцьк)
Головна | Реєстрація | Вхід Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту
Категорії розділу
Статті [122]
Про банківську систему України [18]
Самочинне будівництво [2]
Сімейні спори [0]
Актуально [54]
Головна » Статті » Статті

WebMoney зняли з поїзда

Нацбанк продовжує перешкоджати роботі WebMoney в Україні. З учорашнього дня українці позбулися можливості набувати залізничні квитки за допомогою WebMoney. Слідом за "Укрзалізницею" відмовитися від роботи з системою титульних знаків можуть і інші держпідприємства. Вакантне місце готова зайняти створена державою система "ГлобалМані".

"Укрзалізниця" (УЗ) припинила продаж пасажирських квитків за допомогою системи WebMoney. У службі технічної підтримки УЗ повідомили, що "оплатити покупку можна тільки за допомогою платіжної картки", хоча на сайті УЗ система WebMoney досі числиться серед способів оплати нарівні з картами Visa, MasterCard і НСМЕП. У соціальній мережі Facebook компанія пояснила свої дії прийняттям закону "Про платіжні системи та перекладах", однак потім це повідомлення було видалено зі сторінки УЗ. Відповідно до закону, який набуде чинності 4 листопада, системи електронних грошей зобов'язані реєструватися в Нацбанку.

В українському офісі WebMoney здивовані заявою УЗ: інформації про припинення співпраці вони не отримували. "У перехідних положеннях закону передбачається три місяці на приведення підзаконних актів у відповідність з ним. До того ж наші правила знаходяться на узгодженні в НБУ з 2009 року", - говорить керівник департаменту зі зв'язків з громадськістю WebMoney в Україні Маргарита Ормоцадзе. У WebMoney називають себе титульними знаками, а не електронними грошима.

Продаж квитків онлайн з їх оплатою в системі WebMoney "Укрзалізниця" запровадила 27 вересня. За даними перевізника, в жовтні через інтернет було продано понад 111 тис. квитків, в тому числі через систему booking.uz.gov.ua - 50,85 тис. квитків. Даних по продажах через систему WebMoney немає, але за перші сім днів співробітництва на booking.uz.gov.ua було продано за WMU 200 квитків. "Нацбанк миттєво відреагував на появу WebMoney в системі" Укрзалізниці "", - розповідає джерело "'". Регулятор рекомендував монополісту "вжити заходів щодо припинення надання послуг за допомогою системи WebMoney" (копією листа своєму розпорядженні "Комерсант"). "На сьогоднішній день правила системи WebMoney не узгоджені Нацбанком відповідно до вимог, встановлених законодавством про діяльність платіжних систем або операцій з електронними грошима. Таким чином, діяльність системи WebMoney в Україні є неправомірною", - йдеться в листі.

Місце WebMoney в оплаті товарів, робіт і послуг державних компаній може зайняти створена Ощадбанком платіжна система "ГлобалМані". "Наскільки мені відомо, договір з" ГлобалМані "готувався. Це дозволена система (зареєстрована в НБУ в 2011 році. -" Комерсант "), і ми можемо її використовувати", - відзначило джерело в УЗ. У компанії "ГлобалМані" заявляють, що проект вже запущений. "В даний час система реалізації квитків пройшла тестування і успішно працює. Купити квиток на поїзд користувач може безпосередньо зі свого електронного гаманця або в мережі своїх агентів, наприклад, в мережі" Мобілочка "", - розповідає керівник прес-служби "ГлобалМані" Ангеліна Трубенкова .

Слідом за УЗ Нацбанк може змусити відмовитися від співпраці з WebMoney та інші держструктури. Зараз за допомогою WebMoney можна, наприклад, оплатити послуги ЖКГ, штрафи ДАІ, єдиний податок та єдиний соціальний внесок. При цьому "ГлобалМані" вже підписала договори з рядом комунальних підприємств для оплати послуг в режимі онлайн. Серед них - договір з київським Головним інформаційно-вичеслітельним центром, "Київгазом" та "Київенерго".

Загроз для діяльності інших учасників ринку поки немає. "Переказ платежів здійснює фінансова компанія з необхідною ліцензією. Вона є членом внутрішньодержавної небанківської платіжної системи і реєструє в ній усі трансакції, повністю виконуючи вимоги чинного і нового законодавства", - говорить виконавчий директор "ОСМП Україна" (ТМ QIWI) Андрій Рудик. "Низка українських компаній дійсно приймають платежі" Яндекс.Деньгами ". Але всі вони працюють з нами не безпосередньо, а через інтеграторів, тому для них в роботі з нашою системою ніяких змін не відбулося", - додала директор з розвитку бізнесу "Яндекс.Деньги "Марія Грачова.

Категорія: Статті | Додав: УКРЮРПОСЛУГИ (01.11.2012)
Переглядів: 777 | Рейтинг: 0.0/0 |
Всього коментарів: 0
Реєстрація
Наше опитування
Чи зачепила Вас криза?
Всього відповідей: 79
Відвідування
Copyright MyCorp © 2024