Понеділок, 29.04.2024, 20:08
Юридична агенція УКРЮРПОСЛУГИ (Луцьк)
Головна | Реєстрація | Вхід Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту

Добрий день, підкажіть, будь ласка, якщо я в травні піду у щорічну відпустку, а з листопада планую піти у декретну відпустку, чи вплине мій травневий відпустку на розмір декретних виплат? Підкажіть, де можна знайти інформацію про нарахування декретних та інших виплат, пов'язаних з народженням дитини?

 Щорічна відпустка не вплине на розмір виплат по вагітності та пологах. При цьому слід зазначити, що жінка сама може вибрати будь-які шість місяців за останній рік, які необхідно взяти як базу розрахунку середньої заробітної плати.

Законодавство: якщо Ви не застрахована особа, то Закон України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми», якщо застраховані, то Законом України «Про загальнообов'язкове державне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, ... Читати далі »

Переглядів: 2915 | Додав: УКРЮРПОСЛУГИ | Дата: 31.08.2011

Я визнаний винуватцем ДТП. Постраждала сторона найняла експерта, який визначив розмір нанесеного збитку. Але я не згоден з сумою, вказаною в його укладенні. Підкажіть, будь ласка, де і як я можу дізнатися реальну вартість ушкоджень.

Будь-яке автотоварознавче дослідження повинно відповідати певним нормам. Приміром, Закону України «Про судову експертизу» та Методиці проведення автотоварознавчих досліджень. У разі виникнення судового спору про стягнення компенсації за розбитий автомобіль для визначення розміру збитку використовується висновок автотоварознавця, представлене постраждалою стороною. Згідно з вищезгаданим нормам вас, як винуватця ДТП, зобов'язані викликати рекомендованим листом або телеграмою на проведення огляду пошкодженого автомобіля. Цей огляд - ключовий момент у визначенні розміру завданої ДТП збитку. 

Всі учасники ДТП повинні розписатися у відомості про огляд пошкодженого автомобіля і вказати там свої зауваження чи доповнення у разі незгоди з характером ... Читати далі »

Переглядів: 900 | Додав: УКРЮРПОСЛУГИ | Дата: 18.07.2011

Чи є розписка документом на підтвердження укладення договору позики грошей? Чи маю я право звернутися до суду про стягнення боргу, який мені знайома не повертає у вказаний строк?
Розписка є підтвердженням про укладення договору позики грошей. А щоб суд розглядав розписку як доказ, треба, щоб у ній зазначалися умови домовленості: інформація про сторони, сума заборгованих коштів та умови (строк) їх повернення. Крім того, якщо розписка складена і підписана боржником, то шанси на позитивне рішення суду зростуть.
Якщо звернутись до суду з позовною заявою про стягнення боргу, а строк повернення кошів обумовлено лише усно, то слід надіслати боржнику лист про вимогу повернення грошей. І лише в разі отримання від нього письмової відмови або після закінчення 30-денного строку від дня пред'явлення вимоги, що залишилася без уваги, з'являться шанси на позитивне рішення суду.
Позовну заяву про стягнення заборгованої суми на підставі розписки слід подати до суду за місцезнаходженням відпо ... Читати далі »
Переглядів: 2095 | Додав: УКРЮРПОСЛУГИ | Дата: 18.07.2011


Чи змушений я сплачувати 15% від вартості автомобіля проданого мною в червні 2009р. За підзвітний рік інших а/м не продавав.
Відповідь: 
У відповідності до п.12.2 ЗУ "Про податок з доходів фізичних осіб" при продажу одного з об`єктів рухомого майна у вигляді легкового автомобіля, … не частіше одного разу протягом звітного податкового року доходи продавця від зазначених операцій оподатковуються за ставкою в розмірі 1% від вартості такого об`єкта рухомого майна за умови сплати (перерахування) ним суми державного мита до бюджету або суми плати нотаріусу за нотаріальне посвідчення відповідного договору до такого посвідчення. 
Тобто, Ви зобов’язані сплатити 1% від суми продажу автомобіля.

Переглядів: 1725 | Додав: УКРЮРПОСЛУГИ | Дата: 14.06.2010

Питання: 

Мені належить 1/3 приватизованої квартири, тобто 15кв.м від загальної площі 45 кв.м решта належить родственнікам. Чи може банк в рахунок погашенія кредиту забрати у мене ці метри, якщо при цьому ущемити права в метрах інших проживаючих. Квартира в заставу за договором з банком не виставлялась.мІ я чула, що житло не мають права банки відбирати. Тем більше що виділити як окреме житло належать мені метри неможливо, так як жілої площі мені належить всього 9 кв.м. 

Відповідь: 

Банк може подати на Вас до суду із позовом про стягнення заборгованості за кредитом. Після чого для виконання рішення суду Банк звернеться до органів державної виконавчої служби. ВДВС мають право звернути стягнення тільки на Вашу долю, про це в говоряться в Законі України "Про виконавче провадження" та Інструкції про проведення виконавчих дій ", відповідно до яких: стягнення за виконавчими документами в першу чергу звертається на кошти боржника у гривнях та іноземній валюті, інші цінност ... Читати далі »
Переглядів: 1907 | Додав: УКРЮРПОСЛУГИ | Дата: 08.06.2010

Вопрос: 
Здравствуйте.Подскажите пожалуйста - я в даный момент не выполняю обязательство перед банком и мне говорят что применят ко мне статью 190 УК Украины, а именно, трактовка мошенничество с финансовыми организациями.Платить я не отказываюсь. Согласна на штрафные санкции - просила отсрочку.Но мне ответили статьей. Возможно ли это? И какие меры наказания могут быть на меня наложены, если дело дойдет до суда. И еще один вопрос-я не могу вспомнить права ли я, если я выполняю обязательство перед другим каким либо банком - то я не могу быть наказана за то, что мне инкриминируется?
Ответ: 

Скорее всего, банк таким образом пытается Вас "припугнуть" и таким образом стимулировать оплату кредита, поскольку объективная сторона преступления, предусмотренного ст. 190 УК Украины предусматривает: "Заволодіння чужим майном або придбання права на майно шляхом обману чи зловживання довірою", причем без этих квалифицирующих признаков "обман" или "злоупотребление доверием" не будет объект ... Читати далі »
Переглядів: 9315 | Додав: УКРЮРПОСЛУГИ | Дата: 08.06.2010

Питання: 
чи має право банк піднімати процентну ставку (згідно договору) якщо у клієнта є інші кредити в цьому та інших банках в тому числі іпотека. 
Відповідь: 

Відповідно до ст. 1056-1 Цивільного кодексу України банкам заборонено збільшувати розмір відсотків за кредитами в односторонньому порядку, а умови кредитних договорів, які передбачають такі повноваження банків, є нікчемними. 

Однак, якщо банк укладає додатковий договір зі своїм клієнтом, яким передбачається підвищення процентних ставок за кредитом, - це вже не буде однобічне збільшення, а повністю законний двосторонній договір, який не суперечить зазначеній статті Цивільного кодексу України. Отже, погоджуватися на підписання таких договорів не потрібно. Якщо від банку надійшов лист-повідомлення про підвищення відсотків по кредиту - слід підготувати лист-обгрунтування незаконності підвищення і продовжувати платити звичайні платежі за процентною ставкою, яка діяла раніше. 
Щоб захистити свої законні права ... Читати далі »
Переглядів: 1343 | Додав: УКРЮРПОСЛУГИ | Дата: 08.06.2010

Питання: 
Підкажіть, будь ласка, в яких випадках можна оскаржити постанову про адміністративне правопорушення за ст.152. Чи передбачає ця стаття попередження перед штрафом? 
Відповідь: 
Санкція ст.152 Кодексу України про адміністративні правопорушення за вчинення протиправних дій передбачає покарання у вигляді попередження або штрафу. Тобто орган, який виносить постанову про адміністративне правопорушення, застосовує одне з передбачених цією статтею покарань. 
Якщо Ви не згодні з постановою, то маєте право його оскаржити (окрім ухвали суду) у відповідності зі ст.288 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Переглядів: 2095 | Додав: УКРЮРПОСЛУГИ | Дата: 08.06.2010

Питання: 
Поясніть мені будь ласка, як саме відбувається стягнення заборгованості, чи означає це що держвиконавець має право конфісковувати грошові кошти, виявлені у мене вдома, чи це стосується тільки грошей на банківському рахунку? Моя дружина є поручителем, кредит на авто брали у валюті, навіть якщо продати машину, яка була в заставі, все одно сума боргу буде велика (десь 4 тис у.о.) Дружина зараз виїхала за кордон на роботу, чи можуть у неї після повернення додому вилучити гроші? 
Відповідь: 
Стягнення заборгованості відбувається органами державної виконавчої служби на підставі виконавчого листа, який видається судом після набрання рішенням суду законної сили. Процедуру описано в Законі України "Про виконавче провадження", а також в Інструкції про порядок проведення виконавчих дій. Спочатку органів ДВС запропонують виконати рішення суду добровільно в строк не більше 7ми днів, якщо ж Ви цього не зробите, то тоді органи ДВС будуть це проводити примусово. Відповідно до ст. 50 ... Читати далі »
Переглядів: 2063 | Додав: УКРЮРПОСЛУГИ | Дата: 08.06.2010

Питання: 
Підкажіть, мене ознайомили з наказом про скорочення 5 травня, а 10 травня я дізналася, що я вагітна, термін 8 тижнів, чи можуть мене тепер скоротити і що мені робити? Заздалегідь велике спасибі!! 
Відповідь: 
У відповідності до ч.3 ст.184 КЗпП України звільнення вагітних жінок з ініціативи власника не допускається, крім випадків повної ліквідації підприємства, коли допускається звільнення з обов'язковим працевлаштування. 
Вагітні жінки не можуть бути звільнені не лише з підстав, передбачених ст .. ст. 40,41 КЗпП України, але й за іншими підставамі, які кваліфікуються як звільнення з ініціативи власника. 
Звільнення з ініціатіві власника вагітних жінок допускається Лише в разі повної ліквідації підприємства. Ліквідація підприємства з правонаступніцтвом не дає власнікові права звільніті працівника з своєї ініціативи. У такому випадку звільнення можливе за п.5 ст.36 КЗпП України у порядку переведення на підприємство, Яке є правонаступніком. При повній ліквідації з ... Читати далі »
Переглядів: 4090 | Додав: УКРЮРПОСЛУГИ | Дата: 08.06.2010

« 1 2 ... 6 7 8
Реєстрація
Наше опитування
Чи зачепила Вас криза?
Всього відповідей: 79
Відвідування
Copyright MyCorp © 2024